Otvorený list primátorovi JUDr. Petrovi Bročkovi, LL.M.

Autor: Radovan Hynek | 23.8.2016 o 16:43 | (upravené 23.8.2016 o 22:09) Karma článku: 5,38 | Prečítané:  1797x

Som toho názoru, že otvorený list by sa nemal písať len vtedy, ak je kritický k niečomu / niekomu, ale aj vtedy, ak človek cíti, že by sa mal poďakovať.

Vážený pán primátor JUDr. Peter Bročka, LL.M.
 

Nebudem predstierať, že sa nepoznáme a že si netykáme. Napriek tomu cítim potrebu sa Ti verejne poďakovať v tomto otvorenom liste, lebo som toho názoru, že otvorený list by sa nemal písať len vtedy, ak je kritický k niečomu / niekomu, ale aj vtedy, ak človek cíti, že by sa mal poďakovať.
Z dôvodu časového nedostatku som nemal možnosť obšírnejšie reagovať na Tvoju odpoveď adresovanú Mariánovi Mišúnovi. Ten Ťa v liste žiadal o poskytnutie priestorov, vhodných na výstavu s prednáškou na tému „Genocída Slovenského národa po roku 1989“. Preto tak robím teraz. Svojou odpoveďou si dokázal, že Tvoje chápanie demokracie je diametrálne odlišné od chápania štandardných politikov a mainstreamových médií. Teda Tvoje chápanie demokracie je také, aké by v demokratickej spoločnosti malo byť. Spravil si niečo, čo by malo byť samozrejmé a normálne, žiaľ na Slovensku to samozrejmé a normálne nie je. Dal si priestor na diskusiu ľuďom, ktorí LEN pre ich odlišné názory od štandardných politikov a mainstreamových médií , sú nálepkovaní ako fašisti, nacisti, extrémisti, rasisti, xenofóbi, homofóbi a konšpirátori. Ich názor je obvykle potláčaný, čo do demokratickej spoločnosti nepatrí. Len diskusiou o závažných témach sa spoločnosť môže rozvíjať.
Priznám sa, že som o Tebe ako primátorovi mal tiež určité pochybnosti, či neslúžiš len niekoho záujmom, najmä po tom, ako si poskytol priestory určitým osobám, ktoré tam propagovali ukrajinský fašizmus, aj keď v tej chvíli si to určite nemohol vedieť. Vtedy si mi prisľúbil, že budeš otvorený diskusii a dáš priestor širokému názorovému spektru. Som rád, že si slovo dodržal a vyvrátil všetky pochybnosti nielen mne, ale aj ďalším ľuďom s podobným svetonázorom a hodnotami. Aj keď som si vedomý, že určite si na sto percent nepresvedčil všetkých, ale verím, že Tvojimi ďalšími krokmi vyvrátiš ich pochybnosti.
Som rád, že práve „moja“ Trnava má primátora, pod ktorým mesto rozkvitá. Primátora, akého nám závidí celé Slovensko. Dovolím si tvrdiť, že všetci predchádzajúci primátori spolu neurobili toľko práce pre Trnavu, ako Ty za polovicu funkčného obdobia. A ak budeš stále dokazovať, že naozaj neslúžiš niekoho záujmom, ale len záujmom Trnavčanov a v širšom kontexte občanom Slovenska, budeš mať naďalej nielen moju podporu, ale ešte väčšiu podporu Trnavčanov. Ako by povedal klasik, som ateista, ale vďaka Bohu za takého primátora.
S pozdravom občiansky aktivista Radovan Hynek.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poukázali na spornú Foraiovu poľovačku, úrady im nechcú vrátiť revír

Okrem bývalého šéfa Všeobecnej zdravotnej do revíru chodí strieľať aj Róbert Veselka, konateľ jednej z firiem zo zdravotníckej skupiny Medirex.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Hybridy klamali, majú oveľa vyššiu spotrebu

Ako hybridy nešetria palivo tak, ako sľubovali.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Prípad poľovníkov ilustruje, aké ťažké je byť smelým zajkom

Byť odvážnym kritikom je ako kráčať po povrchu Mesiaca.


Už ste čítali?